Polipowe zapalenie pęcherza u psów

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Polipowate zapalenie pęcherza moczowego spowodowane jest przewlekłym stanem zapalnym zakażonego pęcherza moczowego. Choroba ta charakteryzuje się polipowatą (okrągłą i mięsistą) występującą powierzchni pęcherzyka. Wystąpienia mogą prowadzić do owrzodzenia błony śluzowej pęcherza moczowego, które od czasu do czasu może prowadzić do wystąpienia krwiomoczu.

Objawy i rodzaje krwiomocz:

- częste oddawanie moczu - trudności w oddawaniu moczu

- niedrożność cewki moczowej z polipami (pet zatrzymuje oddawaniu moczu i staje się bardzo źle)

- brak apetytu -

- nie jedzenia i picia

Diagnoza: Lekarz weterynarii wykonuje pełne badanie fizyczne, w tym profilu chemicznego krwi, morfologii krwi, analiza moczu oraz  elektrolitów. Lekarz prosi o podanie dokładnej historii zdrowia Twojego pupila prowadzącego do wystąpienia objawów. Cystoskopia (wprowadzenie małej kamery do pęcherza) albo cystotomia (zabieg operacyjny w celu otwarcia pęcherza) jest niezbędna do otrzymania rozpoznania polipowatego pęcherza moczowego.

 

Leczenie polega na usunięciu polipów, wprowadzając za pośrednictwem linii (cystoskopii pęcherza) lub chirurgicznym otwarciu pęcherza (cystotomia). Polipy można indywidualnie usuwać za pomocą jednej z tych metod. Częściowe chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego może być konieczne, aby usunąć skażoną powierzchnię pęcherzyka i dalsze przetwarzanie powodujące przewlekłe zapalenie może zapobiegać nawrotom polipów. W przypadku infekcji dróg moczowych występujących w tym samym czasie, warunek ten zostanie rozwiązany przez podanie antybiotyków. Antybiotyki powinny być podawane co najmniej od czterech do sześciu tygodni.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do góry