Wybór pieska

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

że suczki są łatwiejsze w "układaniu", są również na ogół nie tak "krnąbrne" jak pieski, również w powiązaniu z daną rasą te różnice mogą się pogłębiać (istnieje umowny podział na trudniejsze i łatwiejsze rasy). Wybór suczki nie jest jednak tak idealnym dla "leniwych" i "początkujących" jak mogłoby się wydawać, suczki średnio dwa razy przechodzą cieczkę i w tym okresie jeśli nie chcemy aby nasze stado powiększyło się powinniśmy pilnować swoją pociechę, aby nie dopuścić do niej żadnego psiego amanta :). Cieczka to również dla niektórych uciążliwe brudzenie. Rozwiązaniem oczywiście jest sterylizacja suczki, jednak jak każdy ważny krok musimy być on poprzedzony krótką analizą. Suczki również z biegiem czasu próbują objąć przewodnictwo w stadzie objawia się to kontroli otoczenia, kontroli naszych gości szczególnie nieznanych włącznie z agresją, oraz zwiększa się u nich chęć do "posiadania" np. zabawek, ulubionego fotela, kanapy itd.

 

 wyborpsa

    Gdy decydujemy się na pieska to spodziewać możemy się od niego generalnie mniejszej uległości i posłuszeństwa w porównaniu do suczek, również wybór rasy tak jak w przypadku suczek odgrywa tutaj kluczową rolę, poza tym samce bardzo intensywnie reagują na pojawienie się suczki w trakcie cieczki, jeśli nie upilnujemy naszego pupila to możemy być pewni, że będzie częstym gościem posiadacza takiej suczki, pieski również (nawet wykastrowane) mają skłonności do "szukania problemów" czyli rozpoczynania psich kłótni z różną intensywnością.

Pamiętajmy, że większości przypadków bezpieczniejszym i korzystniejszym dla naszego czworonoga jest stworzenie mu pary (hetero).

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do góry