Co wykorzystać do szkolenia psa?

Szkolenie naszych pupili powinniśmy rozpocząć od najmłodszych lat życia. Wcale nie dlatego, że szczeniaki szybciej się uczą. Przygotowywanie psa od najmłodszych lat do szkolenia ma ogromny wpływ na późniejszą jego naukę. Oczywiście możemy skorzystać później z pomocy trenera lub behawiorysty, ale czy warto wydawać pieniądzem, skoro wiele rzeczy jesteśmy w stanie zrobić sami? Szkolenie psa to nie trudna rzecz jednak wymaga cierpliwości, opanowania oraz zaangażowania. Dobrze wytrenowany pies może być naszym świetnym kompanem na długie lata. Ucząc komend psa, dbamy o jego posłuszeństwo oraz dyscyplinę, a co za tym idzie, chronimy siebie i swoich bliskich oraz swoje mieszkanie przed ewentualnymi wpadkami.

Przysmaki

Przysmaki są świetną formą nagradzania psów za każdą dobrze wykonaną rzecz i sztuczkę. Naprowadzenie psa, zaznaczenie dobrej roboty oraz nagroda to podstawowe etapy w całym cyklu szkoleniowym dla psów. Treserki dla psa to idealne rozwiązanie dla każdego psa na naukę sztuczek. Ważne, aby treserki podawać swojemu psu jako nagroda, a nie zachęta, ponieważ takie działanie może zniechęcić go do wykonywania sztuczek bez żadnej nagrody.

Zabawki

Zabawki szkoleniowe takie jak klikery czy gwizdki mogą się świetnie sprawdzić w przypadku zaznaczania momentu, w którym nasz pies coś zrobił dobrze. Trening z pomocą klikera lub gwizdka to świetna forma zarówno zabawy, jak i treningu dla każdego psiaka. Za pomocą zabawek możemy uczyć psa polowania, cierpliwości oraz skupienia i nierozpraszania się przez innego rzeczy. Zabawki mogą również przydać się w treningu umysłowym. Maty do lizania lub kulki z możliwością ukrycia smaczków są świetną grą umysłową dla naszych czworonogów. Dzięki nim psy rozwijają swoje myślenie i często jest to nawet lepsze niż zwykły trening kondycyjny.

Sprzęt szkoleniowy

Tunele, boostery, przeszkody i wiele innych to sprzęty, za pomocą których możemy przygotować swojego psa do zawodów, ale i nie tylko. Dzięki takiemu polowemu placowi zabaw pies będzie miał okazję się wybiegać i rozładować nieco energii przed powrotem do domu. Uczyć możemy psa również przechodzenia na zawołanie przez tunel lub skakania przez wyznaczone przez nas przeszkody. Pamiętać należy, aby w trakcie takiego treningu zapewnić psu dostęp do świeżej wody oraz, jeśli trening trwa długo, świeżej karmy.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *