Wiosenny spacer z psem – o czym trzeba pamiętać?

Jest już coraz cieplej i częściej świeci słońce. To dobry czas, aby wreszcie po zimie wybrać się z psem na nieco dłuższy spacer. Przeczytaj, o czym warto pamiętać wiosną, gdy wyruszasz ze swoim pupilem na wyprawę.

O czym nie możesz zapomnieć, wybierając się na spacer z psem?

Z pewnością nie możesz zapomnieć o obroży, smyczy, czy szelkach. Jest to ważne, aby mieć swojego psa pod kontrolą. Nie zapomnij o kagańcu – dla bezpieczeństwa psiaka, Twojego, a także otoczenia. Nawet, jeśli wdaje nam się, że bardzo dobrze znamy naszego psa, nie jesteśmy czasami w stanie przewidzieć np. jak zareaguje na inne psy. Dlatego warto mieć kaganiec na spacerze – zobacz kagańce dla owczarków niemieckich i nie tylko, a potem wybierz model dopasowany do rasy Twojego pupila. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni rozmiar kagańca – nie może on być uciążliwy, czy niewygodny dla Twojego psa.

Pies musi mieć założony kaganiec, gdy podróżuje komunikacją publiczną. Należy też zwracać uwagę, na przepisy obowiązujące na danym terenie, które mogą wymagać posiadania kagańca w określonym miejscu.

Co warto wziąć psu na spacer?

Psu zdecydowanie warto zabrać bidon, czy pojemnik na wodę. Z pewnością spacer umilą twojemu psu różnego rodzaju zabawki np. piłki, szarpaki, gryzaki, frisbee. Twój pupil doceni z pewnością czas spędzony z Tobą zwłaszcza na aktywnej zabawie. Możesz również nauczyć go komend, do czego przydadzą się różne przysmaki. Ponadto nie zapomnij o torebkach na nieczystości.

Dlaczego spacery są ważne dla Twojego psa?

Nadeszła wiosna. Twój pies ucieszy się z pewnością, gdy zabierzesz go na nieco dłuższy spacer w nowe ciekawe miejsce na łąkę, do lasu, czy do parku. Spacer z psem jest bardzo ważny dla niego, ponieważ wpływa na nastrój, a także zachowanie. Jest to istotne również dla jego zdrowia psychicznego i kondycji. Czas spędzony wspólnie na spacerze wpływa pozytywnie na tworzenie się relacji z psem.

Jak dbać o psa wiosną?

Psy zimą mają mniej ruchu, co sprzyja ich tyciu. Należy stopniowo zwiększać ich aktywność, w celu powrotu do formy. Warto zadbać również o sierść psa, która może być po zimie w słabszej kondycji. Przyda się kąpiel z odpowiednim do rodzaju sierści szamponem, a także wyczesanie zwierzęcia. Warto wykonać również zabiegi pielęgnacyjne takie jak: czyszczenie oczu, uszów, zębów oraz przycinanie pazurków i czyszczenie łap. Zadaj również o właściwy jadłospis. Zwiększona aktywność fizyczna sprzyja większemu zapotrzebowaniu na energię, dlatego warto dodać do diety psa suplementy, które dodadzą mu sił.

 

źródło zdjęcia: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *