Kiedy należy założyć psu kaganiec?

Należy wiedzieć, kiedy założyć psu kaganiec. Przeczytaj, w jakich sytuacjach jest to konieczne. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni kaganiec dla twojego psa oraz na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Kiedy należy założyć psu kaganiec?

Jeżeli przemieszczasz się komunikacją miejską, twój pies musi mieć założony kaganiec. Warto mieć go ze sobą podczas wizyt u weterynarza, czy gdy są mu wykonywane zabiegi pielęgnacyjne np. u psiego fryzjera. Jeśli twój pies zjada wszystko, co spotyka na swojej drodze, również możesz założyć mu kaganiec. Jedzenie znalezionych resztek śmieci może okazać się niebezpieczne dla jego zdrowia. Zaleca się założenie kagańca także w miejscach publicznych oraz tam, gdzie jest duże natężenie ruchu.

Dlaczego zakłada się psu kaganiec?

Kaganiec psu zakłada się dla bezpieczeństwa ludzi, jak i innych psów, ponieważ nigdy nie wiesz, jak zareaguje twój pies w sytuacji dla niego trudnej, czy stresującej. Zwłaszcza gdy jest to pies nieposłuszny, czy niewyszkolony. Nie warto ryzykować – bezpieczeństwo twoje, twojego psa i innych ludzi jest najważniejsze.

Jak oswoić psa z kagańcem?

Jeżeli twój pies nie miał kontaktu wcześniej z kagańcem, należy go z nim oswoić. Nie powinien on być przez psa traktowany jako kara. Najlepiej, aby kojarzył mu się z czymś przyjemnym. Przydadzą się do tego smakołyki, którymi go wynagrodzisz, gdy wykona twoje polecenia. Na początku zachęć psa, aby włożył nos do kagańca i nagródź go. Następnym razem wydłuż czas, w którym trzyma on nos w kagańcu, kolejny krok to jego zapięcie i przejście się z psem.

Jak wybrać odpowiedni kaganiec dla twojego psa?

Prawidłowo dobrany kaganiec nie może przeszkadzać twojemu psu. Przy jego wyborze musisz wziąć pod uwagę kufę psa, którą należy zmierzyć od czubka nosa do punktu między oczami. Należy również zmierzyć kufę w najszerszym miejscu. Prawidłowo dobrany kaganiec nie może obcierać skóry psa, musi on w nim także swobodnie oddychać. Producenci często sugerują, jaki kaganiec będzie odpowiedni dla danej rasy, co jest z pewnością przydatne podczas zakupu. Dostępne są również tabele, w których możesz wybrać odpowiedni rozmiar kagańca dla twojego psa.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kagańca?

Przy zakupie kagańca zwróć uwagę, aby był on dopasowany do wieku twojego psa. Jeżeli kupisz go psu, który nadal rośnie, za jakiś czas należy go wymienić. Rodzajów kagańców jest kilka, są to kagańce: koszykowe, zabudowane, weterynaryjne, fizjologiczne.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *