Jak dbać o psa jesienią?

Wszędzie pełno kolorowych liści, za oknami piękna złota jesień, aż chce się wyjść na długi spacer i cieszyć ostatnimi promieniami słońca. Niesamowitą zabawą może okazać się dłuższa wyprawa z Twoim psem. Jednak najpierw należy odpowiednio o niego zadbać!

Dlaczego ważne są spacery?

Spacery zapewniają Twojemu psu dawkę aktywności fizycznej, której potrzebuje każdego dnia. Dodatkowo, wychodząc z psem na spacer, pogłębiasz z nim relację. Pies poznaje nowe otoczenie, co pozytywnie wpływa na jego samopoczucie.

Co zabrać na wspólny spacer?

Warto urozmaicić psu wyprawę zabierając dla niego zabawki, piłki różnego rodzaju oraz frisbee. Możesz spędzić z nim czas powtarzając komendy, czy szkoląc go. Ciekawych pomysłów na zabawę na świeżym powietrzu jest naprawdę wiele – dobór konkretnej aktywności zależy od upodobań Twojego pupila.

Uwaga na kleszcze!

Zadbaj o bezpieczeństwo psa stosując odpowiednie preparaty takie jak m.in. opaski, plastry oraz spraye. Po każdym spacerze ważne jest, aby kontrolować jego sierść i sprawdzać, czy nie znajdują się w niej jacyś nieproszeni goście.

Ubranka dla psów

Jeżeli obserwujesz, że Twojemu pupilowi jest zimno, możesz kupić mu odpowiednie ubranka, które ochronią go przed deszczem, chłodem, czy śniegiem. Dobierz ubrania do rasy psa oraz wielkości zwierzęcia. Warto pomyśleć o butach, zwłaszcza jeżeli Twój pies źle reaguje na zimne podłoże. Należy pamiętać, aby ubranka dla psa miały dobry rozmiar i nie krępowały ruchów – nie mogą być ani za duże, ani za małe.

Widoczność jest bardzo ważna!

Jesienią coraz szybciej robi się ciemno. Dlatego, jeśli wybierasz się na spacer po zmroku, Twój pupil powinien mieć elementy odblaskowe, mogą to być na przykład zawieszki odblaskowe miękkie lub twarde, chusty odblaskowe, breloki, czy świecące obroże.

Nie zapomnij o kagańcu!

W zależności gdzie wybierasz się na spacer i jak często uczęszczane jest to miejsce, zakładaj psu szelki lub obroże, do tego zawsze zabieraj ze sobą smycz. Pamiętaj, że w środkach komunikacji miejskiej musisz założyć psu kaganiec. Zobacz przykładowy kaganiec skórzany owczarek niemiecki.

Jesienią zadbaj o dietę psa!

Coraz zimniejsza pogoda wymaga zwiększenia zapotrzebowania energetycznego, aby utrzymać stałą temperaturę ciała zwierzęcia. Warto pamiętać o smakołykach dla psa, należy także zwiększyć porcję jedzenia.  Ponadto można podawać psiakom suplementy diety zawierające m.in. kwasy tłuszczowe, witaminy.

 

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *