Jak spędzić kreatywnie czas z psem na świeżym powietrzu?

Nasi czworonożni przyjaciele na pewno będą nam wdzięczni, gdy spędzimy z nimi trochę czasu, wychodząc z na wspólne spacery, bawiąc się, czy ucząc ich nowych rzeczy. Przeczytaj kilka ciekawych informacji o tym, jak ciekawie spędzić czas ze swoim pupilem.

Zaangażuj psa do zabaw węchowych

Ukryj przysmak w niedalekiej odległości i pozwól psu go znaleźć. Następnie chowaj go w coraz dalszych miejscach, powtarzając czynność i pozwalając psu wytropić pożądaną rzecz. Możesz również zakupić specjalne zabawki węchowe, w których będą schowane smakołyki. Oryginalną opcją są ponadto maty węchowe.

Dołącz rodzinę do zabawy

Pobawcie się z psem w chowanego. Ta zabawa z pewnością spodoba się całej rodzinie, a przede wszystkim jej najmłodszym członkom. Jak są jej zasady? Uczestnicy zabawy chowają się, wołając psa po kolei. Mogą też wydawać komendę „szukaj”, aby pies wiedział, co ma robić. Po udanych aportach nie zapomnijcie oczywiście nagrodzić psa jego ulubioną przekąską.

Naucz go nowych komend!

Twój pies z pewnością będzie ci wdzięczny, jeżeli poświęcisz mu czas i nauczysz go nowych sztuczek. Musisz pamiętać o regularnym powtarzaniu i ćwiczeniu komend. Dzięki nim twój pies, będzie łatwiej panował nad emocjami, ćwiczył koncentrację, a przede wszystkim świetnie się bawił.

Nie zapomnij o zabawkach!

Rodzajów zabawek jest wiele, co więc wybrać? Na pewno sprawdzi się tradycyjna piłka lub ta w różnych wariacjach – na przykład piszcząca z przysmakami, wielokolorowa, o różnej wielkości, świecąca, czy wykonana z materiałów o zróżnicowanej strukturze. Możesz wybrać piłkę dla psa na sznurku, na pewno będzie zachwycony! Tak jak z gryzaków, które będą lepszym rozwiązaniem, niż na przykład twoje buty. Możesz też pomyśleć o szarpakach, bumerangach, frisbee, które będą idealne do zabawy na zewnątrz. Innym rodzajem rozrywki są interaktywne łamigłówki.

Przygotuj psa do wyjścia!

Na pieszej wycieczce, szybkim spacerze, czy zwiedzaniu miasta, właściciel musi czuć się bezpiecznie oraz mieć kontrolę nad psem, dla którego poczucie bezpieczeństwa też jest równie ważne. Dlatego dobierz dla swojego przyjaciela odpowiednią obrożę, smycz lub szelki. Niektóre sytuacje wymagają od nas, abyśmy założyli naszemu psu kaganiec. Zobacz przykładowy kaganiec dla owczarka niemieckiego. Nie lekceważ kupna kagańca, ponieważ może spotkać cię za to odpowiedzialność karna. W Polsce musisz założyć psu kaganiec, na przykład wtedy, gdy poruszasz się komunikacją publiczną.

Chwyć za smycz i na spacer!

Twój pies doceni każdą chwilę spędzoną z tobą. Zabierz go w nowe miejsce, na długi spacer, a może do lasu, czy na łąkę. Dzięki temu zbudujesz z psem więź, poprawi się jego kondycja zarówno psychiczna, jak i fizyczna.

 

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *