Jakie są najpopularniejsze rasy psów?

Najpopularniejsze rasy psów mogą się różnić w zależności od źródła informacji. Niektórzy twierdzą, że Labrador Retriever jest najpopularniejszą rasą psów w Ameryce ze względu na jego popularność wśród rodzin i miłośników psów. Inne źródła podają, że najpopularniejszymi rasami psów są Golden Retriever, Owczarek Niemiecki i Buldog ze względu na ich rolę jako psów służbowych i zwierząt towarzyszących dla wielu rodzin.

Popularność jest czynnikiem decydującym o wyborze rasy psa dla wielu rodzin, ale popularność nie zawsze oznacza najzdrowszy wybór dla Twojego domu. Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od miejsca na świecie, w którym się znajdujesz. W Stanach Zjednoczonych najpopularniejsze rasy to Labrador Retriever, Golden Retriever, owczarek niemiecki i jamnik. W Wielkiej Brytanii najpopularniejsze rasy psów to Border Terrier, Boxer i Bull Terrier. Na całym świecie najpopularniejszymi rasami są Golden Retrievery, Labrador Retrievery i Owczarki Niemieckie.

Rasy psów – poznaj je!

American Kennel Club podaje, że dziesięć najpopularniejszych ras to Labrador Retriever, Owczarek Niemiecki, Golden Retriever, Beagle, Buldog, Pudel, Bokser, Jamnik, Rottweiler i Shih Tzu. Humane Society wymienia Labs na pierwszym miejscu, a Golden Retrievery i Beagle zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Przy wyborze idealnego psa dla swojej rodziny należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wielkość i osobowość, a także rodzaj aktywności, w których pies chciałby uczestniczyć z członkami rodziny.

Najpopularniejsze rasy psów – co warto wiedzieć na ten temat?

Amerykański Związek Kynologiczny przedstawia listę najpopularniejszych ras psów w Ameryce i na świecie. Najpopularniejszymi rasami w USA są Labrador Retriever i Owczarek Niemiecki, a Golden Retriever i Beagle uzupełniają pierwszą piątkę. Oprócz tych pięciu ras istnieje ponad 150 ras uznanych przez AKC w programie Foundation Stock Service dla zwierząt towarzyszących, takich jak psy do towarzystwa.

Jaką rasę psa wybrać? Podsumowanie

Jeśli myślisz o adopcji psa, być może zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze rasy psów. Choć istnieje wiele ras psów i trudno jest określić, która z nich jest najpopularniejsza, Amerykański Związek Kynologiczny już 24 rok z rzędu uznaje Labrador Retrievera za najpopularniejszego psa w Ameryce. Jeśli potrzebujesz pomocy w zawężeniu poszukiwań psa do adopcji, zapoznaj się z poniższą listą najbardziej znanych ras psów!

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *