Karma sucha czy mokra – jaką wybrać dla psa?

Pies to jedno z najpopularniejszych domowych zwierząt. Jednym z ważniejszych elementów właściwej opieki nad szczekającym czworonogiem jest regularne i odpowiednio zbilansowane karmienie. Na rynku dostępne są karmy zarówno mokre, jak i suche. Gdzie kupić najlepszą suchą i mokrą karmę dla psa? Sprawdź właśnie teraz!

Pies to jedno z najpopularniejszych domowych zwierząt

Pies to popularne zwierzę domowe uwielbiane przez młodszych, jak i starszych. Jest to także najbardziej wytrzymałe i odporne na stres zwierzę. Pies jest doskonałym przyjacielem człowieka, który pełni szczególne funkcje w niejednym gospodarstwie domowym. Jednak musi być odpowiednio traktowany i spożytkowany, aby mógł się dobrze rozwijać i stać się ważnym elementem naszej rodziny, a nawet jej pełnoprawnym członkiem.

Karma mokra i sucha – którą wybrać?

Czym karmić psa, aby zadbać o jego kondycję fizyczną oraz dobre samopoczucie? Obecnie na rynku dostępne są karmy zarówno mokre, jak i suche. Jeśli nasz pupil jest owczarkiem niemieckim lub owczarkiem polskim, który ma silny apetyt, a regularne jego karmienie sprawia problem, bo pracujemy lub nie ma nas kilka godzin w domu, to bardzo dobrze sprawdzi się karmienie psa suchą karmą. Surowe mieszanki mogą być stosowane tak długo, jak pupil chce je tylko jeść.

Warto psu urozmaicić dietę zmieniając smaki karmy, np. po skończonym opakowaniu. Karma mokra może być podstawą diety psa, ale tak jak wspomnieliśmy wcześniej – ilości podawanej karmy powinny być dostosowane do jego zapotrzebowania. Przekarmianie psa jest dużym błędem, który może doprowadzić chociażby do pojawienia się problemu z nadwagą.

Zapamiętaj – w żywieniu psa bardzo ważny jest także odpowiedni rodzaj i wielkość posiłków

Warto zwrócić uwagę na to, by karma dla psa była tak skomponowana, aby dostosowała się do indywidualnego metabolizmu naszego pupila. Koniecznie musi obejmować kompleksowe składniki odpowiedzialne za utrzymanie wszystkich procesów wewnątrz organizmu psa (np. witaminę A).

W przypadku psów o słabszej kondycji, nawet po uzupełnieniu ich diety suplementami oraz podawaniu karmy dla psa mokrej lub suchej, istnieje ryzyko osłabienia funkcji organizmu w czasie treningu sportowego lub powrotu do aktywności po chorobie albo urazie.

Jaka karma dla psa? Podsumowanie

Jeśli chcesz, żeby Twój pies był zdrowy i szczęśliwy, to musisz najpierw poznawać jego potrzeby. Nie wiesz, którego typu karmę będzie najlepsza dla siebie? Wybierz jeden z dostępnych produktów i spróbuj go przygotować razem z Twoim pupilem – pokocha go na pewno! Testuj różne rodzaj karm, obserwuj reakcję psa, zwracaj uwagę na jego wymagania, a bez większego problemu kupisz pożywienie, które doda mu energii i zaspokoi apetyt.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *