Kot – czy warto go mieć? Korzyści wynikające z posiadania mruczka!

Decyzja o posiadaniu kota może być trudna. Jest tak wiele korzyści z posiadania go, ale są też pewne zagrożenia z tym związane. Wiemy, że nie każdy może mieć kota z powodu alergii lub innych powodów. Jeśli jednak chcesz go mieć, oto kilka przykładów, dlaczego warto mieć kota.

Koty pozwalają poprawić stan zdrowia człowieka – przekonaj się!

– Koty mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

– Koty mogą pomóc ci żyć dłużej.

– Koty mogą pomóc ci lepiej spać.

– Kot mruczy podczas snu, co oznacza, że jest relaksujący i pocieszający w pobliżu, nawet gdy nie jest obudzony! Jeśli więc ktoś w twoim domu cierpi na bezsenność lub ma problemy ze snem, posiadanie kota może pomóc mu w uzyskaniu bardzo potrzebnego odpoczynku w nocy.

– Koty są wspaniałymi środkami łagodzącymi stres: Jeśli dana osoba ma do czynienia z niepokojem lub depresją, czy wysokim poziomem stresu na co dzień, posiadanie futrzanego przyjaciela wokół może zaoferować im trochę komfortu, a także zapewni odwrócenie uwagi od swoich problemów, aby mogli się zrelaksować w ciągu dnia (i może zająć się innymi rzeczami).

Koty mogą pomóc w łagodzeniu niepokoju i stresu

Koty są wspaniałymi zwierzętami towarzyszącymi, które mogą pomóc złagodzić stres i niepokój. Koty obniżają ciśnienie krwi, pomagają łatwiej zasnąć i są zwierzętami o niskich wymaganiach. Koty są również świetne dla dzieci dorastających w gospodarstwie domowym, ponieważ uczą odpowiedzialności i wyzwalają dobre emocje. Jeśli mieszkasz sam lub po prostu potrzebujesz kogoś do towarzystwa, koty są doskonałym wyborem!

Koty mogą pomóc Ci skupić się na teraźniejszości

To dlatego, że w przeciwieństwie do ludzi, koty są świetne w byciu obecnym. Nie martwią się o przeszłość ani przyszłość. Koty mają wewnętrzny spokój, który pozwala im cieszyć się każdą chwilą życia, nie martwiąc się o to, co może wydarzyć się później. Spędzając czas ze swoim kotkiem, nauczysz się, jak być bardziej pozytywną osobą – a to rzeczywiście jest wspaniały dar, dzięki któremu zaskarbisz sobie przychylność wielu ludzi!

Koty są dobre dla twojego zdrowia psychicznego

Prawda jest taka, że koty mogą pomóc Ci się zrelaksować. Są świetne dla osób z niepokojem, które potrzebują czegoś, na czym mogą się skupić, co nie jest stresujące lub przytłaczające. Koty są również świetnymi towarzyszami, jeśli czujesz się zestresowany i chcesz się od niego odciągnąć.

Koty są dobre dla każdego, kto potrzebuje pomocy w relaksie. Jeśli masz ciężki tydzień w pracy i potrzebujesz towarzystwa w domu, Twój kot będzie tam na Ciebie czekał. Jeśli na zewnątrz jest burza i wysiadła elektryczność, Twój kot nie opuści Cię, dopóki nie dowie się, że wszystko jest w porządku, a dopiero potem wróci do snu! Koty są również doskonałe w ucinaniu sobie drzemek w razie potrzeby (czyli prawie zawsze).

Koty mogą pomóc ci nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie

Możesz mieć problem, jeśli chodzi o zawieranie nowych znajomości. Dobrą wiadomością jest to, że koty mogą ci w tym pomóc. Nie tylko są to zwierzęta społeczne, ale także przyciągają ludzi, którzy je kochają. Ludzie, którzy uwielbiają koty, prawdopodobnie będą również lubić Ciebie i zechcą być twoim przyjacielem! Jeśli będziesz miał szczęście, zaproszą Cię na herbatę i ciasteczka, a w trakcie spotkania porozmawiacie o zwierzętach, a więc na temat, który was połączył.

Jeśli jesteś zupełnie nowy w mieście lub po prostu szukasz interakcji międzyludzkich poza pracą lub szkołą, posiadanie kota może być doskonałym sposobem na poznanie nowych ludzi (i ich zwierząt). Przyjazne zachowanie Twojego pupila zachęci innych do przedstawienia się lub przynajmniej da im pretekst (gdyby czuli się nieśmiali) do rozpoczęcia rozmowy z kimś nowym na ulicy lub w lokalnym parku.

Koty są dobre dla dzieci dorastających w gospodarstwie domowym

Koty są świetnym sposobem dla dzieci, aby nauczyć się odpowiedzialności. Mogą pomóc w rozwoju umiejętności społecznych dziecka, umiejętności komunikacyjnych, rozwoju emocjonalnego i rozwoju poznawczego. Koty mają niesamowitą zdolność rozumienia nastroju swoich ludzi i odpowiednio się dostosują, jeśli wyczują, że coś jest nie tak. To sprawia, że są doskonałym towarzyszem dla dzieci, które mają trudności w nauce komunikowania swoich uczuć w inny sposób.

Kociaki są urocze!

Kiedy dostajesz kociaka, dostajesz coś, co jest słodkie i zabawne. To może być świetne dla dzieci, które nie zawsze są zainteresowane opieką nad pełnoletnim kotem (chociaż są pewne wyjątki). Kocięta są również łatwiejsze w szkoleniu niż dorosłe koty, co ma sens, ponieważ wciąż rozwijają swoje osobowości i zachowania.

Koty są zwierzętami domowymi o niskich wymaganiach

Nie trzeba ich wyprowadzać na spacer, karmić, ani się z nimi bawić. Są one samoczyszczące i niezależne. Mają również tendencję do bycia cichymi, więc nie będą cię trzymać do późna w nocy, kiedy próbujesz spać!

Przekonasz się również, że kocięta wymagają od Ciebie mniej czasu niż dorosły kot; chociaż na pierwszy rzut oka może się to wydawać sprzeczne z intuicją, w rzeczywistości jest to prawda, ponieważ jest tak wiele innych rzeczy, które kocięta mogą robić i uczyć się same!

Kot jako oddany towarzysz

Koty są wiernymi towarzyszami. Jeśli zawsze chciałeś mieć w swoim życiu zwierzę towarzyszące, ale nie byłeś pewien, czy to właściwy czas dla Ciebie, kot może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Koty mogą być wspaniałymi przyjaciółmi dla tych, którzy mieszkają sami lub nie mają nikogo bliskiego obok siebie.

Koty to niezależne zwierzęta, które mają tendencję do dbania o siebie i nie wymagają tyle uwagi od swoich właścicieli, co niektóre inne rodzaje zwierząt domowych. Jednak koty lubią mieć towarzystwo od czasu do czasu – a kiedy chcą trochę uwagi od swoich właścicieli, dadzą im znać bardzo wyraźnie!

Koty mogą być również dobrymi słuchaczami, jeśli potrzebujesz kogoś, z kim możesz porozmawiać o czymś, co Cię trapi – są znane z tego, że są doskonałymi słuchaczami, co czyni je wielkimi powiernikami! Nic nie powiedzą, bo nie potrafią mówić, ale za to wysłuchają i nie będą oceniać.

Dlaczego warto mieć kota? Podsumowanie

Przy wszystkich korzyściach płynących z posiadania kota, nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wprowadzenie tego zwierzaka do swojego domu lub na własne podwórko. Jest tak wiele powodów, dlaczego warto mieć kota. Kot to wcale nie strata Twojego czasu i pieniędzy, kot to obniżenie ryzyka chorób serca, pomoc w radzeniu sobie z niepokojem i stresem, pomaganie dzieciom w dorastaniu, umilenie czasu tym, którzy potrzebują towarzystwa innego człowieka. I nie zapominajmy, jak urocze mogą być kocięta!

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *