Kaganiec dla psa – kiedy jest potrzebny?

Spacery z psem to obowiązek każdego właściciela czworonoga. O ile na łące czy w środku lasu nasz pupil może szaleć do walki i poznawać uroki przyrody, o tyle w mieście obowiązują go określone zasady. Na spacerze właściciel musi trzymać swojego psa na smyczy, a także pilnować, aby nikogo nie ugryzł. W tym celu przyda się kaganiec fizjologiczny dla psa.

Niezbędnik właściciela psa – kaganiec

Kaganiec jest jednym z elementów wyprawki, w który powinien zaopatrzyć się każdy właściciel psa. Niezależnie od tego, czy w naszej rodzinie znajduje się mały kundelek, czy duży rasowy pies. Odpowiedzialny właściciel powinien dbać nie tylko o bezpieczeństwo swoje oraz pupila, ale przede wszystkim osób trzecich, które przebywają w towarzystwie jego psa. Musisz mieć bowiem na uwadze, że nie każdy lubi psy lub czuje się komfortowo w ich towarzystwie. Z tego względu kaganiec fizjologiczny dla psa jest czymś, co musisz nabyć, zanim wyjdziesz ze swoim psem poza granice własnego ogródka.

Jako właściciel psa spotkasz się także z wieloma sytuacjami, kiedy założenie kagańca nie będzie jedynie twoim wyborem, ale nawet obowiązkiem, za niewypełnienie którego może zostać na ciebie nałożony mandat. Według polskiego prawa właściciel psa powinien zakładać mu kaganiec podczas podróży komunikacją miejską oraz wizyt w przychodni weterynaryjnej. Niektórzy są także zdania, że pies powinien mieć założony kaganiec nawet w czasie spaceru, ponieważ może on niespodziewanie pogryźć jakiegoś przechodnia lub innego czworonoga.

Jaki kaganiec najlepiej wybrać?

Wielu właścicieli staje przed zagwozdką, który z kagańców będzie najlepszy dla jego pupila. Jak mogliście zauważyć, już kilka razy użyliśmy w tekście sformułowania „kaganiec fizjologiczny”. Nie był to przypadek, bo właśnie kaganiec fizjologiczny dla psa jest jedną z najlepszych opcji, jaką może obecnie wybrać właściciel czworonoga. Ten kaganiec może być wykonany z tworzywa sztucznego lub metalowych drutów, które powlekane są gumą. Zazwyczaj kaganiec fizjologiczny dla psa umożliwia mu picia oraz ziajanie, co jest naturalnym sposobem psa na obniżenie temperatury ciała.

Kaganiec fizjologiczny dla psa jest zaprojektowany tak, aby zapewnić mu najwyższy poziom komfortu, a do tego spełniają szereg wytycznych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że twój pies jest szczęśliwy, a jednocześnie bezpieczny. Pamiętaj także, że dobór odpowiedniego kagańca jest bardzo ważny, dlatego jego rozmiar musi być dobrany do wielkości psa. Dlatego, zanim zakupisz kaganiec fizjologiczny dla psa, zmierz obwód kufy psa w najszerszym miejscu i dobierz odpowiednią wielkość przedmiotu.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *