Wyprawka dla psa – co kupić na początek?

Nowy psi przyjaciel to z pewnością wielka radość dla nowych właścicieli. Dowiedz się, jakie są  najważniejsze rzeczy, których będzie potrzebował twój pies.

Karma dla psa

Karma dla psa będzie z pewnością jedną z pierwszych rzeczy, w jakie się zaopatrzysz. Lepiej nie kupuj jej w większej ilości, ponieważ twój pies może jej nie polubić. Warto dokonać zakupu karmy suchej, jak i mokrej, jeżeli zdecydujesz się na karmienie mieszane. Polega ono na zamiennym podawaniu tych dwóch typów pokarmów. Nie zaleca się mieszania karmy mokrej i suchej w jednym posiłku. Najlepiej, aby pies jadł o określonych porach, ważne jest również to, jak jego organizm zareaguje na daną karmę. Należy go obserwować, czy spełnia ona jego wymagania. Zwróć również uwagę na to ile mięsa ma ona w składzie. Twój pupil z pewnością ucieszy się również ze smaczków, które wzbogacą jego dietę.

Miski na wodę

Kolejnym ważnym elementem jest miska na wodę. Dokonując jej wyboru, dopasuj ją do wielkości psa. Dla tych o średniej i dużej wielkości można wybrać miski na stojaku, będzie im wtedy wygodniej z nich korzystać. Taka miska dla psa w sklepie zoologicznym babuzoo.pl jest w ofercie, znajdziesz tam również inne ciekawe propozycje. Pamiętaj, aby w misce zawsze była świeża i czysta woda.

Legowisko

Następną istotną rzeczą jest legowisko – przed jego zakupem zmierz psa od podstawy ogona do głowy, dodając do tego około 20 cm. Ponieważ pies musi mieć miejsce, aby swobodnie się wyciągnąć. Legowisko nie może być za małe, zwróć także uwagę na dodatkowe elementy i wykończenie. Warto, aby miało one podpórkę na pyszczek lub poduszkę. Ważny jest również materiał, z jakiego jest wykonane oraz to, czy będzie ono łatwo się brudzić. Uwzględnij również, czy sierść twojego psa, będzie na nim bardzo widoczna.

Szelki, czy obroża?

Od razu warto kupić również szelki lub obrożę. Przy ich wyborze uwzględnij wielkość, rasę i wagę psa. Nie można wskazać jednoznacznie, co dla niego okaże się lepsze. Warto obserwować jak twój pies reaguje na to, co wybierzesz, czy jest mu wygodnie, a przede wszystkim czy twój wybór zapewnia mu bezpieczeństwo.

Zabawki

Zabawki wydają się mniej ważnym elementem, ale warto o nich pamiętać. Zwłaszcza szczeniaki mają tendencję do gryzienia, dlatego lepiej kupić im gryzaki, aby uniknąć pogryzionych butów, czy mebli. Dzięki zabawkom możesz spędzić z psem czas, zdobywając jego zaufanie, są one również formą nagrody. Do wyboru masz zabawki takie jak: piłki, gryzaki, szarpaki, maty węchowe, pluszowe zabawki, frisbee, czy kongi.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *