Jak wybrać karmę dla szczeniąt?

Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać dieta, twojego szczeniaka? Przeczytaj, o czym warto wiedzieć, gdy wybierasz dla niego karmę. Dowiedz się, także jak często powinien ją dostawać.

Jak powinna wyglądać dieta szczeniaka?

Szczeniak do 6-8 tygodnia życia, jest karmiony mlekiem przez matkę. Po tym czasie stopniowo należy wprowadzać do jego diety pokarmy stałe. Na początku najlepiej, aby karma była rozdrobniona, podawana naprzemiennie z mlekiem matki. Powinno być około 6 takich posiłków, w trzecim miesiącu już około 4. Następnie ich liczba powinna zmniejszyć się do 3, do 6 miesiąca życia. Później powinno być to około 2-3 posiłków dziennie w zależności od zapotrzebowania psa.

O czym warto wiedzieć, gdy wybierasz karmę dla szczeniaka?

Gdy wybierasz karmę dla szczeniaka, należy zwrócić uwagę, dla jakiego wieku jest ona przeznaczona. Jedną z karm dedykowanych dla szczeniąt jest purina friskies junior. Jest to istotne, ponieważ skład karmy zawiera odpowiednie składniki, które mają pozytywny wpływ na rozwój szczeniaka. Warto sprawdzić również skład karmy, jakie elementy w niej dominują oraz ile zawiera mięsa, zbóż, czy tłuszczu. Jeżeli wybierzesz odpowiednią karmę, sprawdź na opakowaniu, ile należy jej podać szczenięciu, z uwzględnieniem jego wagi. Jeżeli nie wiesz, czy dieta, którą wybierzesz dla twojego psa, jest prawidłowa i odpowiednia dla jego rasy, możesz skonsultować to z lekarzem weterynarii. Poprawnie dobrana dieta może zapobiec późniejszym problemom zdrowotnym. Wpłynie także pozytywnie na samopoczucie psa oraz stan jego sierści i zębów. Należy pamiętać, aby nie przekarmiać szczeniaka i nie podawać mu resztek jedzenia z twojego stołu, ponieważ taki pokarm może mu zaszkodzić.

Smaczki dla szczeniąt

Jeżeli chcesz nagrodzić zachowanie twojego pupila, wzmocnić z nim więź, możesz wykorzystać do tego smaczki. Przy ich wyborze należy również zwrócić uwagę na ich skład, ile zawierają mięsa, czy są wysoko przetworzone, najlepiej wybrać te naturalne. Na opakowaniu także powinna znaleźć się informacja, że są one przeznaczone dla szczeniąt. Takie smaczki są dla nich najlepsze, powinny być one także lekko strawne. Mogą one być w różnej formie m.in. ciasteczek, kawałków mięs, czy gryzaków. Należy zwrócić uwagę na ich wielkość, aby szczeniak mógł sobie z nimi poradzić, dlatego lepiej wybrać te mniejsze. Smaczki należy wliczyć w zapotrzebowanie kaloryczne szczeniaka, nie powinno się także przesadzać z ich podawaniem.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *