Jakie wybrać zimą akcesoria i ubrania dla psa?

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie zimowych akcesoriów i ubrań dla psa. Pamiętaj, że o tej porze roku szczególnie należy zadbać o potrzeby twojego pupila.

Co należy sprawdzić przy zakupie ubrań?

Ważne, aby ubrania były wodoodporne i zapewniały psu swobodę ruchów. Zwróć uwagę również czy łatwo się je ściąga i zakłada, a także, z jakiego materiału zostały wykonane – czy nie ma na nich zbędnych elementów, które mogłyby przeszkadzać twojemu psu lub zwierzę mogłoby je odgryźć. Przed zakupem ubrania zmierz dokładnie psa, uwzględniając: długość ciała oraz obwód szyi, klatki piersiowej i łap.

Jakie wybrać odpowiednie ubranie dla psa na zimę?

Przede wszystkim musisz wybrać ubranie odpowiednie dla jego rasy i sierści. Jeżeli twój pies jej nie ma, jest krótkowłosy, pozbawiony podszerstka, ma problemy ze zdrowiem, jest w podeszłym wieku, czy jest szczeniakiem, należy kupić mu ubranie, ponieważ takie psy mają mniejszą tolerancję na zimno.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Warto pomyśleć o elementach odblaskowych umieszczonych na ubraniach, które zapewnią widoczność twojemu psu. Nie należy ubierać psów przystosowanych do życia w niskich temperaturach. Ubrania mają również umożliwiać psu swobodne załatwianie potrzeb fizjologicznych.

Buty na zimę dla psa

Łapy naszych pupili są zimą szczególnie narażone, zwłaszcza jeżeli chodzą po chodnikach posypanych solą, czy innymi substancjami. Należy po spacerze przetrzeć łapy, a przed spacerem możesz posmarować je specjalnym preparatem ochronnym. Możesz również zdecydować się na buty dla psa. Najważniejsze, aby odpowiednio dobrać ich rozmiar.

Dobierz smycz, szelki do ubrania

Ważne, aby smycz, szelki, czy obroża komponowały się z ubraniem, nie powodując dyskomfortu u twojego psa. Ubranie powinno mieć wbudowane miejsce, w którym można przypiąć smycz.

Kaganiec to element o, którym nie należy zapomnieć

Warto mieć kaganiec, gdy twój pies zjada wszystko, co napotka na swojej drodze lub podróżuje razem z tobą komunikacją miejską. Przy zakupie kagańca zwróć uwagę  na materiał, z jakiego jest wykonany. Najlepiej przymierzyć go przed zakupem lub zmierzyć: długość, obwód, wysokość, szerokość kufy, a także obwód szyi i odległość od punktu między oczami psa przez długość głowy. Kaganiec musi zapewnić twojemu psu swobodę, nie może być ani za duży, ani za ciasny. Zobacz przykładowe kagańce: kaganiec dla owczarka niemieckiego, czy kaganiec dla buldoga francuskiego. Kagańce powinny być przede wszystkim wygodne i bezpieczne dla twojego pupila.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *