Ubranka dla psa – przesada, czy konieczność?

Niektórzy śmieją się, widząc psiaka ubranego w kurtkę lub kombinezon. Inni bronią racji ubierania swoich czworonożnych pupili. A więc, czy należy ubierać nasze psy?

Czy zakładać psom ubrania?

Niektóre rasy psów są przystosowane do niskich temperatur i mają grubą sierść, natomiast inne nie mają jej wiele, albo w ogóle, przez co szybko tracą ciepło. Dotyczy to ras, które były przystosowane do odmiennego klimatu. Psy, którym na zewnątrz jest zimno, trzęsą się i podnoszą łapy na przemian, żeby jak najmniej dotykać ziemi. Nie chcą spacerować, tylko jak najszybciej wrócić do ciepłego domu. Należy obserwować psa i to jak zachowuje się na zewnątrz. W związku z tym warto zainwestować w ubranie, aby nasz przyjaciel czuł się komfortowo i czerpał przyjemność ze spacerów nawet tych odbywających się zimową porą.

Kiedy zakładać ubrania psom?

Do czynników, jakimi powinniśmy się kierować, podczas wyboru ubranka dla psa należą: wiek, pogoda, czas spaceru, a także rasa i stan zdrowia psa. Należy zadbać zarówno o psy starsze, jak i te schorowane oraz o szczenięta.

Jakie rasy powinny nosić ubrania?

Z pewnością te pozbawione sierści, czy o krótkim włosie, a na pewno psy łyse. Należy pomyśleć o ubraniu, jeżeli twój pies jest rasy m.in.: york, jamnik, doberman, amstaf, grzywach chiński, chihuahua, maltańczyki, czy shih tzu.

Jak odpowiednio wybrać ubranie?

Pamiętaj, że twojemu psu musi być wygodnie w wybranym przez ciebie ubraniu. Najlepiej, żeby było łatwe w zakładaniu, dzięki guzikom, rzepom, czy suwakom. Sprawdź także, czy podczas spaceru jest możliwość przypięcia szelek. Należy rozpocząć od zmierzenia psa, jego klatki piersiowej w najszerszym miejscu i obwodu jego szyi oraz zweryfikowania ile ma jego długość ciała.

Buty dla psa

Buty dla psów mają je ochronić przed zranieniem. Jest to ważne zwłaszcza w zimie, gdy łapy naszych zwierząt cierpią na skutek kontaktu z solą, która jest stosowana do posypywania jezdni i chodników. Składnik ten wysusza opuszki łap, przez co pękają one. Dlatego specjalne buty dla psów sprawdzą się dla psiaków, które nie lubią niskich temperatur. Zadbaj, aby buty były dopasowane do twojego pupila, wygodne oraz dostosowane do jego potrzeb.

Nie zapomnij o kagańcu!

Nie zapomnij o jeszcze jednym elemencie, który powinien posiadać twój pies, czyli kagańcu. Zobacz przykładowe kagańce dla owczarków niemieckich w babuzoo.

Dlaczego warto kupić psu ubranie?

Zbliża się jesień, a po niej nadejdzie zima, warto więc obserwować psa oraz to, jak zachowuje się przy niższych temperaturach, czy gdy pada deszcz. Pamiętaj, że twojemu psu też może być zimno, dlatego noszenie ubrań przez psy to nie moda, ale często konieczność.

 

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *